Tak for opbakningen i 2020

2020 har bestemt ikke været et normalt år – heller ikke i vores forening.

Vi måtte lukke ned i foråret, og er nu igen her midt i december sat på pause.

Men én ting er helt sikkert – alle de frivillige i foreningen gør et kæmpe stykke arbejde og en kæmpe forskel. Det er svært at navigere i alle restriktionerne i disse tider, og der bliver stillet store og omskiftelige krav.

Det at være en idrætsforening handler om fællesskab, og derfor appellerer vi jer til om, at støtte op om foreningen i disse svære tider – også selv om vi måske må skære lidt ned på aktiviteterne i en periode.

Dette er kun midlertidigt, og vi agter at komme tilbage med fuld styrke, men kun med jeres hjælp. Vi har brug for jeres støtte og medlemskab.

Vi er super glade for jeres påskønnelser, og vi vil gøre alt for at holde aktiviteter i gang. Vi kan køre rigtig langt på jeres ros.

Vi glæder os til at se jer i foreningen igen til januar.

Pas godt på jer selv og hinanden.
Med ønsket om en dejlig jul og et fantastisk nytår.

På vegne af Gymnastikforeningen Oksbøl