Frivillig hjælpere

Kære dig

Ja dig! I år har vi et stort puslespil, vi skal have til at gå op, før vi kan slå dørene op, til en fantastisk kommende gymnastiksæson for alle vores børn, unge og voksne.

Vi mangler dig, der kan lave sjov, lege og have et smil på læben, samt være et forbillede.
Kan du strukturere, planlægge og uddelegere opgaver til en gymnastiktime, så vores helt igennem fantastiske gymnaster, bare har lyst til, at deres gymnastikdag allerede er i morgen. Så er det dig, vi mangler.

Men vi mangler også dig

Ja dig, der kan springe, springe i trampolin, måttespring og andre former for springgymnastik. Vi har de fedeste faciliteter i springcenteret. To stortrampoliner og en ny fast track, hvor du kan lære, alle de fantastiske børn at springe. Det er vigtigt, at du har lyst til at lære fra dig. Vi mangler springinstruktører og hjælpere til vores super seje drenge og piger på følgende hold:
Stjernemix (4-5 klasse)
Springholdet (6-9 klasse)

Er det noget for dig, så kontakt en af os fra bestyrelsen i GO